Alkuperäinen hinta oli: 5 010,00 €.4 799,00 €Nykyinen hinta on: 4 799,00 €.
Tehokas ja kompakti
| 5 tähteä | 0% | |
| 4 tähteä | 0% | |
| 3 tähteä | 0% | |
| 2 tähteä | 0% | |
| 1 tähti | 0% |
Tuotteella ei ole vielä arvosteluja.
Rammy Snow blower 120 ATV PRO on PROFESSIONAL-sarjan 120 cm leveä lumilinko isommalla moottorilla. Lumilinko sopii niin pienille pihoille, kuin pitkälle pihatielle. Rammy mönkijän lumilinko on pienikokoinen, joten mönkijäsi ketteryys ja maastokelpoisuus säilyvät hyvänä. Lumilinko toimii myös märässä lumessa. Lumilingossa on oma, isompi 420 cm3 moottori sähköstartilla.
Säädettävän rungon avulla lumilinko sopii lähes kaikkiin 4×4 ja 6×6 mönkijöihin. Jos puskulevyn KESKIASENNUSSARJA on mönkijäsi pohjassa, Rammy sopii nykyisiin kiinnikkeisiin. Jos tarvitset kiinnityssarjan (ei sisälly vakio toimitukseen), meiltä löytyy, katso tästä KESKIASENNUSSARJOJA.
Lumilingon saa kiinnitettyä myös LUKKOKOUKUILLA 16-19-20 mm (lisävaruste).
Snow blower 120 ATV PRO on voimakas ja kompakti. Lumilingon käyttö on ketterää ja tehokasta. Lumilinko nousee ylös mönkijän vinssillä, jolloin käyttö on helppoa myös pienessä pihassa.
Rammy kiinnitetään mönkijän pohjaan kahdella sokkatapilla keskiasennussarjaan. Sama kiinnitys, kuin lumilevyssä (center mounting kit).
Lumilingossa on sähköinen kauko-ohjain, jossa on valinnat heittoputken kääntö ja -kulma ja virtakytkin.
Lumilingossa on kaksikierteinen lumiruuvi, joka tekee lumilingosta lyhyen. Lumiruuvissa on kumilevysulake, joka minimoi vaurioita törmäyksissä kiviin tai kovaan esineeseen.
Ainutlaatuinen MDS-tekniikka mahdollistaa hyvän toimivuuden myös märässä lumessa. Lumilingossa on Briggs&Stratton 420 cm3 talvimoottori.
Rammy lumilinko on valmis paketti käyttöön. Toimitus sisältää: lumilinko, kauko-ohjain ja säädettävä apulaiterunko. Jokainen yksilö on koeajettu ja tarkastettu.
| Leveys | 1,18 m |
| Pituus | 0,5 m |
| Paino | Lumilinko 110 kg, apulaiterunko 25 kg |
| Syöttöaukon korkeus | 550 mm |
| Lumenheitto etäisyys | 1-10 m. Säädettävissä kierrosnopeudella ja heittokulmalla. Heitto etäisyyteen vaikuttaa myös lumen olomuoto. |
| Moottori | Brigss&Stratton Snow Series 2100 4-tahtinen talvimoottori 420 cm3. Vääntömomentti 28,5 Nm. Brigss&Stratton ei ilmoita hevosvoimia. Bensiinisuositus 98. |
| Käynnistys | Kevennetty käsikäynnistys. Sähköstartti (230 V) |
| Kulutus | 1-2 ltr/h |
| Kiinnitys mönkijään | Lisälaiterungolla mönkijän keskiasennussarjaan kahdella tapilla Ø10 mm, säädettävä korvallisen leveys 240-500 mm (ulkomitta) ja säädettävä pituus 750-1250 mm. Lisävarusteena Arctic Cat, Can-Am, Kimpex Click&Go ja Polaris 16-19 mm merkkikohtaiset lukkokiinnikkeet. |
| Nosto/lasku | Mönkijän vinssillä tai hydraulisylinterillä |
| Kauko-ohjain | Sähköinen, 3-toiminen – virtakytkin – heittoputken kääntö – heittoputken pään kulman säätö Kytkin ja kaasu lumilingossa. |
| Vakiovarusteet | – lisälaiterunko – säädettävät sukset – kauko-ohjain ja kiinnikkeet tankoon – säädettävä ja vaihdettava terälevy – jäänpoistotyökalu |
| Kapasiteetti | 1100 m3/h. Vastaa 20 cm pakkalunta täydellä työleveydellä 5 km/h. |
| Takuu | 2 vuotta |

Lisää työleveyttä 12 cm


Nopealla hydraulivinssillä

Tool for CFMOTO variators

Varaosa

+5hp more to wheels!

+5hp more to wheels!

Pienkoneakku

For tyres 29″-32″

Erittäin pieni peruutusvalo/työvalo



Iron Baltic

Portaaton esijännityksen säätö

Portaaton esijännityksen säätö

Portaaton esijännityksen säätö

